معرفی رشته پرستاری

پیش از هر چیزی باید بدانید که رشته پرستاری جزو مشاغل سخت و دشوار دسته بندی می شود که با این حال در بین داوطلبان گروه علوم تجربی بسیار محبوب بوده که علت اصلی آن بازارکار فوق العاده عالی رشته پرستاری است. همه ساله تعداد زیادی دانش آموزان گروه آزمایشی تجربی در کنکور سراسری با کسب رتبه قبولی در این رشته پذیرش می شوند. برخی افراد نیز بدون حضور در کنکور و با خرید مدرک کارشناسی پرستاری به صورت کاملاً قانونی از موسسه دانش فزا در مراکز درمانی و بیمارستان ها مشغول به کار می شوند. اگر از علاقه مندان به تحصیل در رشته پرستاری و یا فعالیت در شغل پرستاری هستید و می خواهید در این باره اطلاعاتی را به دست آورید، در این مقاله با معرفی رشته پرستاری و خرید مدرک تحصیلی آن همراه ما باشید. 

معرفی رشته پرستاری و شرایط ورود به آن 

رشته پرستاری از زیر شاخه های علوم پزشکی می باشد که به همین خاطر علم یک پرستار را با یک پزشک عمومی برابر می دانند. پرستاران در مراکز درمانی نقش بسزایی ایفا می کنند و یک جزء جدایی ناپذیر از کادر درمان هستند. یک پرستار در انواع خدمات درمانی همچون بیمارستان ها، مطب پزشکان خصوصی و مراکز پرستاری فعالیت دارد. برخی از آن ها در کلینیک های ایمونولوژی، کلینیک های غربالگری سلامت، سمینار های عمومی و آزمایشگاه های خون و در بخش های اوراژنس نیز به کار گرفته می شوند.

 علاقه مندان به تحصیل در رشته پرستاری برای ورود به این رشته باید پس از دریافت مدرک دیپلم تجربی در کنکور تجربی شرکت کنند تا با کسب رتبه قبولی وارد دانشگاه های علوم پزشکی دولتی یا آزاد شوند. البته کسانی که به هر دلیلی موفق به پایان رساندن تحصیلات خود در رشته پرستاری نشده اند می توانند از طریق مرکز قانونی دانش فزا به خرید مدرک تحصیلی رشته پرستاری بپردازند. 

دروس رشته پرستاری 

برای دریافت مدرک کارشناسی پرستاری باید حداقل 4 سال و حداکثر 5 سال در دانشگاه درس بخوانید و باید حدود 130 واحد درسی را پاس کنید که به ترتیب عبارتند از: 16 واحد دروس پایه، 12 واحد دروس اصلی، 46 واحد دروس اختصاصی، 12 واحد کارآموزی و 12 واحد کارآموزی در عرصه. 

رشته پرستاری بدون کنکور

حتماً می دانید که بعد از رشته پزشکی رشته پرستاری در گروه علوم تجربی بیشترین طرفداران را دارد. از طرفی این رشته به نحوی است که فرد باید حتما علاقه زیادی به خدمت رسانی و مراقبت از دیگران داشته باشد. همان طور که گفتیم پرستار نقش مهمی در کادر درمان و بخش مراقبت های درمانی و بهداشتی را دارد. با این تفاسیر باز هم تعداد داوطلبان ورود به رشته پرستاری بیش از ظرفیت دانشگاه ها برای پذیرش آن ها می باشد به همین خاطر است تعداد زیادی از افراد موفق به ورود به دانشگاه رشته پرستاری سراسری از طریق کنکور سراسری نمی شوند که در این جا به آن ها پیشنهاد می کنیم از طریق موسسه دانش فزا اقدام به خرید مدرک رشته پرستاری بدون کنکور کنند و با پرداخت هزینه اندک مدرک کارشناسی این رشته را دریافت نمایند. 

رشته پرستاری برای مهاجرت 

اگر مدرک تحصیلی رشته پرستاری شما دارای اعتبار بین المللی باشد خیلی راحت می توانید از طریق آن به دیگر کشور ها مهاجرت کنید. پس اگر قصد مهاجرت به کشور های خارجه را دارید باید بگوییم که رشته پرستاری در همه کشور های جهان دارای فرصت های شغلی بسیاری است که می توانید با دریافت مدرک دانشگاهی در رشته پرستاری یا از طریق راهی آسان و سریع که خرید مدرک رشته پرستاری آزاد از موسسه دانش فزا که دارای اعتبار بین المللی است خیلی راحت و سریع به دیگر کشور ها مهاجرت کنید، زیرا مدارک غیرحضوری صادره از موسسه دانش فزا، مورد تائید وزارت علوم و بهداشت هستند و در روندی قانونی صادر می شوند که در نهایت مورد تائید تمامی سفارتخانه ها قرار می گیرند. 

رشته پرستاری دانشگاه آزاد 

با توجه به درخواست بالای داوطلبان تحصیل در رشته رستاری، اغلب دانشگاه های آزاد در سراسر کشور دارای دانشکده پرستاری هستند که سالانه تعداد زیادی دانشجوی پرستاری دارند؛ اما به دلیلی بالا بودن شهریه رشته پرستاری دانشگاه آزاد همه افراد توانایی مالی برای تحصیل در دانشگاه آزاد را هم نخواهند داشت. برای آن ها موسسه دانش فزا شرایط ویژه را فراهم کرده است که آن خرید مدرک لیسانس پرستاری صادره از دانشگاه آزاد می باشد، بنابراین افراد از طریق دانش فزا به صورت غیرحضوری و با پرداخت هزینه مدرک تحصیلی رشته پرستاری آزاد از دانشگاه آزاد دریافت می کنند. 

 

بازار کار و آینده شغلی رشته پرستاری 

همان طور که در بالاتر گفته شده رشته پرستاری از بازارکار و آینده شغلی خوبی برخوردار است که فارغ التحصیلان رشته پرستاری می توانند در موقعیت های شغلی همچون کلینیک های درمانی، بیمارستان های دولتی و غیر دولتی، پاراکلینیک های دولتی و غیر دولتی، استاد دانشگاه و غیره مشغول به کار شوند. 


درآمد رشته پرستاری 

هر پرستار با توجه به مدرک تحصیلی که دارد در بیمارستان ها در بخش های مختلف مانند: آی سی یو، سی سی یو، اتاق عمل، اطفال، اورژانس، داخلی و جراحی فعالیت می کند، بدین ترتیب درآمد او بسته به کاری که انجام می دهد و این که محیط کار او خصوصی یا دولتی است متفاوت خواهد بود. به طور کلی طبق بررسی های انجام شده در چندین سال گذشته هر پرستار به طور میانگین درآمدی حدود 10 میلیون تومان دارد. 

 

رشته پرستاری پردیس خودگردان 

دانشگاه های پردیس خودگردان که از دانشگاه بین المللی در سراسر کشور هستند، اغلب دارای دانشکده های پرستاری می باشند و مدرک تحصیلی پرستاری در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا را با اعتبار بین المللی با دریافت شهریه به دانشجویان ارائه می دهند. داوطلبان داشتن مدرک تحصیلی رشته پرستاری از دانشگاه پردیس خودگردان می توانند از طریق موسسه دانش فزا به خرید مدرک تحصیلی غیرحضوری رشته پرستاری صادره از دانشگاه پردیس خودگردان بپردازند و با استفاده از آن در موقعیت های شغلی رشته پرستاری استخدام شوند. 

جمع بندی 

 در نتیجه مطالب گفته شده در بالا در مورد رشته پرستاری باید بگوییم که این رشته پرطرفدار که از بازار کار فوق العاده ای برخوردار است در جامعه ما دارای جایگاه ویژه ای می باشد که افراد با خرید مدرک تحصیلی آن از موسسه دانش فزا به جای تحصیل در دانشگاه های دولتی یا آزاد می توانند خیلی سریع و بدون صرف هزینه و اتلاف وقت در مراکز درمانی مشغول به کار شوند و درآمد زایی داشته باشند.