رشته دندانپزشکی و معرفی کامل آن

می دانید که وظیفه اصلی یک دندانپزشک تشخیص و درمان بیماری های دهان و دندان می باشد که از این رو برخی دندانپزشکی را دهان پزشکی نیز معرفی می کنند. دانشجویان در رشته دندانپزشکی پس از دریافت مدرک در مقطع عمومی نحوه رعایت بهداشت پیشگیری و درمان انواع بیماری های دهان و دندان را آموخته اند و می توانند فعالیت کنند. رشته دندانپزشکی از زیر شاخه های پزشکی است که همواره در کنکور سراسری پر داوطلب بوده که در این مقاله قصد داریم تا مطالب مفیدی را در مورد تحصیل در رشته پزشکی و یا خرید مدرک تحصیلی رشته پزشکی از موسسه دانش فزا ارائه کنیم همراه ما باشید. 


معرفی رشته دندانپزشکی

همان طور که گفتیم رشته دندانپزشکی DENTISTRY  از رشته های محبوب در شاخه های پزشکی است. دانشجویان در این رشته به بررسی، تشخیص، پیشگیری و درمان مشکلات و بیماری های دهان و دندان مشغول اند که لازمه آن داشتن مهارت و توانایی های فردی خاصی است. نکته مهمی که در مورد رشته دندانپزشکی وجود دارد این است که برای ورود به این رشته حتما باید توانایی ها و استعداد لازم را داشته باشید تا در آینده موفق شوید. 


رشته دندانپزشکی چند سال است؟

به طور کلی طول دوره دندانپزشکی 5 ستال است و واحد های درسی آن در سه بخش: عمومی، پایه و اختصاصی برنامه ریزی می شوند که برای تعلیم و تدریس آن ها را به درس های نظری، عملی نظری، عملی تقسیم می کنند. در 5/1 سال اول دانشجویان دندانپزشکی در س های نظری و عملی علوم پایه و عمومی را در دانشگاه می خوانند و پاس می کنند ودر 5/3 سال بعد هم درس های تخصصی را در دانشگاه می گذرانند و پس از آن وارد کارآموزی در کلینیک های دانشکده و بیمارستان ها می شوند. 


دروس رشته دندانپزشکی

رشته دندانپزشکی همانند دیگر رشته های پزشکی در ابتدا دارای یک دوره تحصیلی علوم پایه است که دروس آن عبارتند از: فیزیولوژی عملی، فیزیولوژی نظری، بیوشیمی، آناتومی، بهداشت عمومی، بافت شناسی، آمار و روش تحقیق، میکروب شناسی و ژنتیک انسانی و غیره با گذراندن دروس پایه و کسب نمره در آزمون نهایی وارد دوره تحصیلی دروس تخصصی و کارآموزی می شوند و واحد های درسی همچون اندودنتیکس، ارتودنسی، آسیب شناسی فک و دهان، پروتز های ثابت و اکلوژن، ترمیمی و مواد دندانی، پریودنتولوژی، رادیولوژی دهان و فک و صورت، پروتز های متحرک و فک و صورت، جراحی دهان و فک صورت، بیماری های دهان و دندان، دندانپزشکی کودکان را پاس می کنند و سپس در کارآموزی در کنار اساتید به طور مستقیم آموزش می بینید و درمان های دهانی را انجام می دهند. 


بازار کار رشته دندانپزشکی

باغلب دانش آموزان با هدف کسب درآمد بالا سعی دارند تا در رشته دندانپزشکی تحصیل کنند، البته این درآمد بالا به این علت است که رشته دندانپزشکی از بازارکار بسیار فوق العاده ای برخوردار بوده که فارغ التحصیلان سریعاً وارد بازارکار این رشته می شوند. دندانپزشکان امروزه علاوه بر کار های ضروری همچون کشیدن، پرکردن، جرم گیری و غیره به دیگر کار های تخصصی مانند بلچینگ، کامپوزیت لمینت، اصلاح خط لبخند، ایمپلنت و ... نیز می پردازند که در حال حاضر در جامعه بسیار طرفدار دارد و افراد در پی زیبایی دهان ودندان خود هستند. 


درآمد رشته دندانپزشکی

جالب است که بدانید دندانپزشکی در دسته مشاغل پردرآمد قرار دارد. ولی درآمد و حقوق رشته دندانپزشکی علاوه بر سختی های رشته دندانپزشکی به این که پرسنل مراکز درمانی باشند یا مطب شخصی داشته باشند قطعاً متفاوت خواهد بود. البته برخی از دندانپزشکان در کلینیک های خصوصی یا دولتی حقوق ثابتی را دریافت می کنند. طیق بررسی های به طور میانگین حقوق رشته دندانپزشکی بین بازه 20 میلیون تا 30 میلیون متفاوت است؛ در ضمن داشتن مدرک تحصیلی بالاتر مثلاً در مقطع فوق تخصصی معمولاً حقوق بیشتری دریافت می کنند. فوق تخصصان رشته دندانپزشکی بین بازه 1 تا 2 میلیارد در ماه درآمد دارند. 

از طریق موسسه معتبر و قانونی دانش فزا داوطلبان رشته دندانپزشکی امکان این را دارند که بدون شرکت در کنکور و کلاس درس مدرک تحصیلی داشته باشند. دانش فزا با دریافت مبلغ اندکی برای تمامی افراد مدرک تحصیلی ارائه می کند. بنابراین می توانید با خرید مدرک رشته دندانپزشکی وارد شغل دندانپزشکی شوید و درآمدزایی فوق العاده ای داشته باشید. 


معایب رشته دندانپزشکی

به طور کلی هر رشته ای با معایب و مزایای همراه است که تمامی آن ها به پشتکار و هدف افراد مرتبط می شوند. در مورد معایب رشته دندانپزشکی باید بگوییم که از سخت ترین رشته های تحصیلی پزشکی می باشد که در نهایت یک دندانپزشک باید بتواند که به صورت عملی کار کند و بیمارش را راضی کند. همین موضو سبب شده تا بسیاری از فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی از مهارت و توانایی خوبی در انجام کار های دندانپزشکی برخوردار نیستند بیکار بمانند و پس از گذراندن دوره های سخت تحصیلی نتوانند در مراکز درمانی استخدام شوند. همچنین دانشجویان رشته دندانپزشکی باید بتوانند معدل حداقل 12 را در دوره علوم پایه بدست آورند تا وارد دوره تحصیلی تخصصی شوند، پس باید سخت درس بخوانند و تلاش کنند تا به هدف خود برسند. در میان کسانی هستند که به طور تجربی فعالیت در رشته دندانپزشکی را آموخته اند و با خرید مدرک تحصیلی قانونی دندانپزشکی می توانند خیلی راحت فعالیت کنند. 


رشته دندانپزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد 

ظرفیت کم دانشگاه های دولتی جوابگوی جذب دانش آموزان داوطلب ورود به رشته دندانپزشکی نمی باشد که از همین رو اغلب افراد وارد دانشگاه آزاد اسلامی می شوند تا از این طریق مدرک تحصیلی رشته دندانپزشکی را دریافت کنند. در این میان برخی از آن ها نمی توانند هزینه های سنگین تحصیل در دانشگاه آزاد را پرداخت کنند، زیرا ثبت نام و تحصیلی در رشته دندانپزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد بسیار گران تمام می شود. راهکار آسان و سریع برای علاقه مندان به داشتن مدرک دندانپزشکی خرید مدرک تحصیلی با کمترین هزینه از دانش فزا است. 


جمع بندی 

با توضیحاتی که در مورد رشه دندانپزشکی داده شد باید بدانید که از مشاغل سخت اما پردرآمد است که با داشتن مدرک دانشگاهی آن می توانید خیلی راحت درآمد زایی کنید. اکثر بازماندگان از تحصیل در دانشگاه دولتی امروزه به سمت خرید مدرک دانشگاهی سوق داده می شوند، زیرا موسسه دانش فزا به صورت کاملاً قانونی مدرک تحصیلی در تمامی رشته های برای تمامی افراد جامعه صادر می کند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید مدرک تحصیلی دندانپزشکی با کارشناسان ما تماس بگیرید.