• شنبه تا پنج شنبه 8 تا 20
مدرک تحصیلی بخرید
یک مدرک » بلاگ » پردیس خودگردان چیست؟

پردیس خودگردان چیست؟

دانش آموزان پس از شرکت در کنکور و کسب رتبه در مسیر پرس و جو برای انتخاب رشته و دانشگاه با دانشگاه های دولتی پردیس خودگردان رو برو می شوند که اغلب آن ها اطلاعات زیادی در مورد دانشگاه های بین المللی پردیس خودگردان و جزئیات پردیس های خودگردان در سراسر کشور ندارند که در این مقاله جامع قصد داریم تا در مورد این که پردیس خودگردان چیست؟ اطلاعات کاملی را ارائه دهیم پس همراه ما باشید. 


 دانشگاه پردیس خودگردان (بین الملل) چیست؟ 

در تعریف پردیس خودگردان باید گفت که این دانشگاه ها مراکزی از دانشگاه دولتی هستند که در سراسر کشور در تعداد کمتر از دیگر دانشگاه وجود دارند که البته در مقایسه با دیگر دانشگاه های دولتی دانشگاه پردیس خودگردان شهریه پرداز بوده اند و با هدف جذب دانشجویان خارجی تاسیس شده اند و در ابتدا به نام دانشگاه های پردیس بین الملل نیز شناخته می شدند که این هدف محقق نشد و در حال حاضر دانشگاهی های پردیس با نام پردیس خودگردان فعالت دارند و دانشجویان تنها با پرداخت شهریه می توانند مدرک تحصیلی خود را در مقاطع و رشته های تحصیلی مختلف از این دانشگاه ها دریافت کنند. 

دانش آموزان و یا دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل و گرفتن مدرک تحصیلی از دانشگاه پردیس خودگردان دارند می توانند از دو طریق وارد دانشگاه های پردیس سراسر کشور شوند که یکی از آن ها کسب رتبه قبولی در کنکور سراسری است و دیگری پذیرش بدون کنکور و شرکت در آزمون اختصاصی دانشگاه های پردیس خودگردان است که با توجه به مقرارت و آیین نامه های داخلی زیر نظر مستقیم سازمان سنجش انجام می شود.


شرایط ثبت نام در دانشگاه های پردیس خودگردان 

دانشگاه های پردیس خودگردان در سراسر کشور برای پذیرش دانشجویان در مقاطع مختلف شرایط و ضوابط عمومی و خصوصی را اعلام کرده است که در ادامه به برخی از مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد. از شرایط عمومی ثبت نام در دانشگاه پردیس خودگردان باید بدانید که متقاضی باید تمامی شرایط عمومی دفترچه راهنمای شماره 1 کنکور سراسری و سلامت جسمی و روانی کاملی داشته باشد. 

در مورد شرایط خصوصی ثبت نام و تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان باید گفت که متقاضی باید توانایی پرداخت شهریه های سنگین این دانشگاه را داشته باشد و بتواند هزینه های تسهیلات و خدمات رفاهی را بپردازد. تکمیل ظرفیت دانشگاه های پردیس خودگردان پس از اعلام نهایی نتایج کنکور سراسری انجام می شود. توجه داشته باشید که هیچ دانشجویی امکان گرفتن مهمان و انتقالی از دانشگاه های پردیس خودگردان به سایر دانشگاه های داخلی را ندارد و تنها امکان انتقالی از یک پردیس به پردیس دیگری وجود دارد. شما به عنوان یک دانشجوی دانشگاه پردیس خودگردان موظف به گذراندن لایحه طرح نیروی انسانی هستید تا مدرک تحصیلی اصلی خود را در پایان دوره دریافت کنید. 


جزئیات و امکانات دانشگاه پردیس خودگردان 

رشته های تحصیلی دانشگاه پردیس خودگردان

رشته های تحصیلی موجود در دانشگاه پردیس خودگردان بیشتر محدود به رشته های گروه علوم تجربی می شود که داوطلبان برای ورود به این رشته باید حتما در کنکور سراسری رتبه قبولی در پزشکی   پیراپزشکی  را به دست آورده باشند. علاوه بر رشته های علوم تجربی تعدادی از رشته های مهندسی پرطرفدار نیز در بیشتر دانشگاه های پردیس بین الملل ارائه می شوند. در ادامه رشته های بدون کنکور و رشته های با کنکور دانشگاه پردیس خودگردان را معرفی می کنیم.


رشته های با کنکور دانشگاه پردیس خودگردان:

رشته های بدون کنکور دانشگاه پردیس خودگردان:

اعتبار مدرک دانشگاهی پردیس خودگردان

همان طور که در ابتدای توضیحات گفتیم دانشگاه های پردیس خودگردان یا همان بین المللی از شعبه های دانشگاه های دولتی و روزانه هستند که با هدف جذب دانشجوی بین المللی روی کار آمده اند. حال در مورد اعتبار مدرک تحصیلی صادر شده از دانشگاه های پردیس خودگردان باید بگوییم که این مدارک دارای اعتبار بین مللی بوده اند و دانشجویان پس از دریافت مدرک تحصیلی از دانشگاه پردیس خودگردان می توانند با اطمینان در داخل و خارج از کشور از مدرک خود استفاده کنند، زیرا این مدرک تحصیلی تحت نظارت وزارت علوم صادر شده است. به طور کلی دانشگاه های پردیس خودگردان همان دانشگاه های دولتی با امکانات و خدمات فوق العاده ای هستند که دانشجو برای استفاده از این خدمات و امکانات شهریه پرداخت می کند؛ اما کیفیت آموزشی و اساتید درجه یک در هردو دانشگاه برابر و یکسان است. 

پیام به کارشناس
لینک واتساپ باز نمیشود؟